Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

ZGYO’da Bulls Portföy Hamlesi: İlk Günde %14’ü Aştı, Pay %16’ya Çıktı

ZGYO halka arz sonrası 9,77 TL’den 16,43 TL’ye yükseldi. Bulls Portföy ilk gün 30 milyon lot alarak payını %16’nın üzerine taşıdı.

Haber Merkezi
23 Ocak 2026
ZGYO’da Bulls Portföy Hamlesi: İlk Günde %14’ü Aştı, Pay %16’ya Çıktı

ZGYO’da İlk İşlem Gününde Dikkat Çeken Alım

Ocak ayı başından bu yana onaylanan halka arzlar; Üçay Mühendislik, ZGYO, Formül Plastik ve Meysu, piyasa performansı açısından beklentileri karşıladı.

Bu süreçte ZGYO tarafında gerçekleşen işlemler özellikle dikkat çekti.

İlk Gün 30 Milyon Lot Alım

ZGYO’da ilk işlem gününde Bulls Yatırım tarafından 30 milyon lotluk alım gerçekleştirildi ve şirketin yaklaşık %14,25’ine sahip olunduğu açıklandı.

İlk gün diğer kurumsal yatırımcıların satışa geçtiği tahtada, Bulls Portföy satışların önemli bölümünü karşıladı.

Hissenin tavan bozmasının ardından Bulls Portföy 9 milyon 370 bin adet ek alım yaptı ve şirketteki payını %16’nın üzerine çıkardı.

Fiyat Performansı ve Dolaşımdaki Pay

ZGYO 9,77 TL fiyattan halka arz oldu. Hisse bugün itibarıyla 16,43 TL seviyesine ulaşarak yaklaşık %68 oranında getiri sağladı.

Şirketin fiili dolaşımdaki pay miktarının yaklaşık 85 milyon lot olduğu dikkate alındığında, Bulls Portföy’ün dolaşımdaki payların önemli bir bölümünü topladığı görülüyor.

Söz konusu işlemler KAP açıklamalarında yer alan kamuya açık veriler üzerinden değerlendiriliyor.

Blok alımların olduğu hisselerde fiyat hareketlerinin daha dikkatle izlenmesi gerektiği belirtilirken, mevcut fiyat performansı ve alım işlemleri hissedeki seyri yatırımcıların gündeminde tutuyor.

📺 ZGYO’daki gelişmelere ilişkin detaylı değerlendirmeleri Halka Arz TV’de yayımlanan video içeriğinde izleyebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Halka Arzlarda “Ücretli Paylaşım” Tartışması: Yatırımcı Reklamla Analizi Ayırt Edebiliyor Mu?

Halka Arzlarda “Ücretli Paylaşım” Tartışması: Yatırımcı Reklamla Analizi Ayırt Edebiliyor Mu?

23.08.2026
HALKA ARZLARDA SOSYAL MEDYA TANITIMLARI YENİDEN GÜNDEMDE: YATIRIMCI REKLAMLA ANALİZİ AYIRT EDEBİLİYOR MU?

HALKA ARZLARDA SOSYAL MEDYA TANITIMLARI YENİDEN GÜNDEMDE: YATIRIMCI REKLAMLA ANALİZİ AYIRT EDEBİLİYOR MU?

23.08.2026
İntetra Teknoloji (INTET) Hangi Bankalarda Var? Halka Arza Katılım Yöntemi Farklı Olacak

İntetra Teknoloji (INTET) Hangi Bankalarda Var? Halka Arza Katılım Yöntemi Farklı Olacak

22.08.2026
Bakırcı GYO Halka Arzında Hangi Bankalar Var? BKRGY İçin Katılım Listesi Belli Oldu

Bakırcı GYO Halka Arzında Hangi Bankalar Var? BKRGY İçin Katılım Listesi Belli Oldu

22.08.2026
ALVES KABLO’DAN 1,06 MİLYAR TL’LİK FİNANSMAN HAMLESİ

ALVES KABLO’DAN 1,06 MİLYAR TL’LİK FİNANSMAN HAMLESİ

21.08.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

0

İşleme Başlayanlar

51

Başvuru Sürecinde

200

Aktif talep toplama yok, son işleme başlayan şirketler gösteriliyor.

Kapeks Kimya Sanayi AŞ
Kapeks Kimya Sanayi AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ
Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ
Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele