Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

Yatırımcıların gözü Quick Sigorta’da: 3,7 milyar TL’lik Halka Arzda Talep Toplama Ne Zaman Başlıyor?

Sigorta sektöründe uzun bir aranın ardından gerçekleşecek önemli halka arzlardan biri için geri sayım sona erdi. Quick Sigorta, 76,60 TL sabit fiyatla 29 Temmuz’da yatırımcılardan talep toplamaya başlayacak. Halka arzda ortak satışı bulunmazken, elde edilecek kaynağın tamamı şirketin kasasına girecek.

Ayşe Ayan
28 Temmuz 2026
Güncelleme: 28 Temmuz 2026
Yatırımcıların gözü Quick Sigorta’da: 3,7 milyar TL’lik Halka Arzda Talep Toplama Ne Zaman Başlıyor?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arzına onay verdiği Quick Sigorta’da talep toplama süreci yarın başlayacak. Yatırımcılar, şirket payları için 29, 30 ve 31 Temmuz 2026 tarihlerinde talepte bulunabilecek.

Garanti BBVA Yatırım liderliğindeki konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirilecek halka arzda, paylar 76,60 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu ise QUICK olacak.

48,3 milyon pay satışa çıkıyor

Halka arz kapsamında toplam 48 milyon 312 bin 950 adet pay yatırımcılara sunulacak. Bu payların tamamı sermaye artırımı yoluyla ihraç edilecek.

Belirlenen fiyat üzerinden Quick Sigorta’nın halka arz büyüklüğü 3 milyar 700 milyon 771 bin 970 TL olacak. Halka arzın tamamlanmasının ardından şirketin halka açıklık oranının yüzde 10,03 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Ortak satışı yok: Halka arz geliri şirkete kalacak

Quick Sigorta halka arzını benzerlerinden ayıran en dikkat çekici başlıklardan biri, ortak satışının bulunmaması oldu.

Halka arzın tamamının sermaye artırımı yoluyla gerçekleştirilecek olması nedeniyle satıştan elde edilecek kaynak doğrudan şirketin kasasına girecek. Şirket, bu kaynakla özkaynak yapısını güçlendirmeyi ve sürdürülebilir büyümesini desteklemeyi hedefliyor.

Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yapılacak

Halka arz edilen payların yüzde 60’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 40’ı ise yurt içi kurumsal yatırımcılara ayrıldı.

Bireysel yatırımcı grubunda eşit dağıtım yöntemi uygulanacak. Buna göre bireysel yatırımcılara ayrılan pay miktarı yaklaşık 29 milyon lot olacak.

12 yıl sonra sigorta sektöründe bir ilk

Quick Sigorta’nın halka arzı, sigorta sektörü açısından da dikkat çekici bir dönüm noktası olarak öne çıkıyor. Şirket yönetiminin açıklamasına göre halka arz, sigorta sektöründe yaklaşık 12 yıl, hayat dışı sigorta alanında ise 19 yıl sonra gerçekleştirilecek ilk halka arz olacak.

2017 yılında yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta, aktif ve özsermaye büyüklüğü bakımından hayat dışı sigorta sektörünün en büyük beş şirketi arasında yer alıyor. Şirketin 2026’nın ilk çeyreği itibarıyla aktif büyüklüğü 101,5 milyar TL, ana ortaklığa ait özsermayesi ise 25,1 milyar TL seviyesinde bulunuyor.

Fiyat istikrarı planlanıyor

Halka arzın ardından 30 gün boyunca, halka arz büyüklüğünün yüzde 20’sine kadar fiyat istikrarı işlemi yapılması planlanıyor.

Şirket ve mevcut ortaklar için de Borsa İstanbul’da ve Borsa dışında geçerli olmak üzere bir yıllık pay satmama taahhüdü bulunuyor.

Yatırımcıların halka arz kararını verirken şirketin güçlü sermaye ve nakit yapısının yanı sıra prim üretimindeki seyri, teknik kârlılığı ve yatırım gelirlerinin toplam kârlılık içerisindeki ağırlığını da yakından takip etmesi gerekiyor.

Bu haberde yer alan bilgi ve değerlendirmeler yatırım tavsiyesi değildir.

 

İlgili Haberler

VEYAS Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu: Türker Vangölü Enerji Hangi Bankalarda Var?

VEYAS Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu: Türker Vangölü Enerji Hangi Bankalarda Var?

07.08.2026
Son Dakika! Türker Vangölü Enerji Halka Arzında Takvim Belli Oldu! İşte Detaylar!

Son Dakika! Türker Vangölü Enerji Halka Arzında Takvim Belli Oldu! İşte Detaylar!

07.08.2026
Kapeks Kimya Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu!

Kapeks Kimya Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu!

07.08.2026
Çitlekçi Mağazacılık Halka Arzında Takvim Belli Oldu: CITAS İçin 3 Gün Talep Toplanacak

Haberi Paylaş

Çitlekçi Mağazacılık Halka Arzında Takvim Belli Oldu: CITAS İçin 3 Gün Talep Toplanacak

07.08.2026
Çitlekçi Mağazacılık Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu! 2 Dev Banka Konsorsiyumda Yok!

Çitlekçi Mağazacılık Halka Arzında Banka Listesi Belli Oldu! 2 Dev Banka Konsorsiyumda Yok!

07.08.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

4

İşleme Başlayanlar

51

Başvuru Sürecinde

199

Kapeks Kimya Sanayi AŞ
Kapeks Kimya Sanayi AŞ

- · SPK Onaylı

Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ
Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ

- · SPK Onaylı

Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ
Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ

- · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele