Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

Teknika Plast ve Türker Vangölü Enerji Borsa İstanbul'da İşlem Görmeye Başladı!

Halka arz süreçlerini başarıyla tamamlayan Teknika Plast (TKNKA) ve Türker Vangölü Enerji (VEYAS), bugün itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlıyor. İki şirketin payları, ilk kez yatırımcılarla buluşarak sermaye piyasalarındaki yerini alacak.

Haber Merkezi
20 Ağustos 2026
Güncelleme: 20 Ağustos 2026
Teknika Plast ve Türker Vangölü Enerji Borsa İstanbul'da İşlem Görmeye Başladı!

Borsa İstanbul, iki yeni şirketi daha yatırımcılarla buluşturuyor. Halka arz süreçlerini tamamlayan Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TKNKA) ile Türker Vangölü Enerji Yatırım A.Ş. (VEYAS), 20 Ağustos 2026 Perşembe günü Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Her iki şirketin de sermaye piyasalarına giriş yapmasıyla birlikte pay senetleri ilk kez alım-satıma konu olacak.

Ağustos ayının ortasında gerçekleştirilen talep toplama süreçlerinin ardından açıklanan sonuçlar, yatırımcı ilgisinin oldukça yüksek olduğuna işaret etti. İki halka arzın toplam büyüklüğü 8,5 milyar TL'yi aşarken, yüz binlerce bireysel yatırımcı yeni şirketlere ortak olma fırsatı yakaladı.

Teknika Plast (TKNKA) İçin Kritik Detaylar

Plastik kalıp ve enjeksiyon sektörünün öne çıkan oyuncularından Teknika Plast'ın halka arzı, konsorsiyum lideri Tera Yatırım tarafından yürütülen halka arzda 12-13-14 Ağustos 2026 tarihlerinde talep toplandı. Borsa İstanbul'un 18 Ağustos tarihli kararına göre halka arz edilen 31 milyon TL nominal değerli pay, Yıldız Pazar'da 85,40 TL baz fiyatla ve "TKNKA.E" işlem koduyla sürekli işlem yöntemiyle yatırımcılarla buluşacak.

Pay başına 85,40 TL sabit fiyatla gerçekleştirilen halka arzın toplam büyüklüğü 2 milyar 647 milyon 400 bin TL oldu. Halka arz kapsamında satışa sunulan 31 milyon TL nominal değerli paya karşılık toplam 6,45 kat talep geldi. Halka arza toplam 493 bin 220 yatırımcı katıldı. Yatırımcı gruplarına ilişkin sonuçlara göre halka arza 492 bin 327 yurt içi bireysel yatırımcı ve 121 yurt içi kurumsal yatırımcı katıldı. Yurt dışı kurumsal yatırımcı sayısı 16 olurken diğer yatırımcı grubunda 756 yatırımcı yer aldı. Halka arz sonuçlarına göre 492 bin 327 bireysel yatırımcıya kişi başı 38 lot hisse dağıtıldı. Bireysel yatırımcıların hesabına geçen 38 lotun halka arz fiyatı üzerinden karşılığı yaklaşık 3.245 TL oldu.

Türker Vangölü Enerji (VEYAS) Rekor Katılımla Borsada

Doğu Anadolu Bölgesi'nde elektrik dağıtımı ve perakende satış faaliyetleri yürüten Türker Vangölü Enerji ise enerji sektörünün en dikkat çekici halka arzlarından birine imza attı. Türker Vangölü Enerji Yatırım A.Ş.; elektrik dağıtımı, perakende elektrik satışı, elektrik enerjisi toptan satışı ve enerji sektörüne yönelik operasyonel destek hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir enerji şirketidir. Şirketin sahibi olduğu VEDAŞ, Van, Muş, Hakkâri ve Bitlis illerini kapsayan bölgede elektrik dağıtım faaliyetlerini yürütür.

Halk Yatırım, Ziraat Yatırım ve Vakıf Yatırım konsorsiyum liderliğinde, pay başına 136,00 TL sabit fiyattan gerçekleştirilen halka arza toplam 365 bin 280 yatırımcı katıldı. Yıldız Pazar'da işlem görecek olan şirketin halka arzında toplam 44.375.000 lot payın dağıtımı gerçekleştirildi. Halka arz fiyatı 136,00 TL olarak belirlenirken, dağıtılan toplam pay üzerinden halka arz büyüklüğü 6,04 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Eşit dağıtım yöntemiyle yapılan tahsisat sonucunda, yurt içi bireysel yatırımcı grubunda 364.592 kişiye pay dağıtımı yapıldı.

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

10.09.2026
Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

09.09.2026
Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

08.09.2026
Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

08.09.2026
Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

07.09.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

1

İşleme Başlayanlar

54

Başvuru Sürecinde

199

Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ
Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ

09.09.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele