Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

SPK'dan Barem Ambalaj'da Şüpheli İşlemler Nedeniyle 3 Kişiye Yasak!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Barem Ambalaj (BARMA) hisselerinde tespit edilen şüpheli işlemler nedeniyle 3 kişi hakkında geçici işlem yasağı kararı aldı. Kurul, piyasa manipülasyonu şüphesi taşıyan işlemlerin soruşturması devam ederken, söz konusu kişilerin sermaye piyasası araçlarında işlem yapmasını geçici olarak durdurdu. SPK'nın aldığı tedbir kararının detayları ve soruşturmanın kapsamı henüz netleşmedi.

Haber Merkezi
19 Haziran 2026
Güncelleme: 19 Haziran 2026
SPK'dan Barem Ambalaj'da Şüpheli İşlemler Nedeniyle 3 Kişiye Yasak!

SPK Barem Ambalaj Hisselerinde Manipülasyon Şüphesiyle Üç Kişiye Altı Ay İşlem Yasağı Getirdi

Sermaye Piyasası Kurulu, Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret hisselerinde yapay piyasa oluşturma şüphesi taşıyan işlemler tespit etti. Kurulun yaptığı incelemeler sonucunda, İzzet Savun, Yılmaz Savun ve Ercüment Arslan isimli üç kişi hakkında yaptırım kararı alındı. 19 Haziran 2026 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, söz konusu kişilerin borsalarda işlem yapması altı ay süreyle yasaklandı. Yapılan değerlendirmede, BARMA hisselerindeki işlemlerin Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107. ve 104. maddelerinde tanımlanan suç unsurlarını taşıdığına dair makul şüphe bulunduğu belirlendi. Kurul, yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla tedbir kararı aldı. Piyasa manipülasyonuna yönelik bu tür müdahaleler, sermaye piyasalarında adil fiyat oluşumunun sağlanması için kritik önem taşıyor. Geçici işlem yasağı kararı, soruşturma sürecinin devam ettiği dönemde alınan bir tedbir niteliği taşıyor. Bu süreçte yasak getirilen kişilerin herhangi bir borsa işlemi gerçekleştirmesi engellenecek. Sermaye Piyasası Kurulu'nun son dönemde piyasa manipülasyonlarına karşı denetimlerini artırdığı ve benzer vakalarda caydırıcı yaptırımlar uyguladığı gözlemleniyor. BARMA hisselerindeki olağandışı hareketlerin tespiti, Kurulun piyasa gözetim sistemlerinin etkin çalıştığını gösteriyor. Yapay fiyat oluşturmaya yönelik işlemlerin önlenmesi, küçük yatırımcıların korunması açısından büyük önem taşıyor. Soruşturmanın ilerleyen aşamalarında, geçici yasağın kalıcı hale getirilip getirilmeyeceği veya ek yaptırımların uygulanıp uygulanmayacağı netleşecek.

Kaynak: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Halka Arzlarda “Ücretli Paylaşım” Tartışması: Yatırımcı Reklamla Analizi Ayırt Edebiliyor Mu?

Halka Arzlarda “Ücretli Paylaşım” Tartışması: Yatırımcı Reklamla Analizi Ayırt Edebiliyor Mu?

23.08.2026
HALKA ARZLARDA SOSYAL MEDYA TANITIMLARI YENİDEN GÜNDEMDE: YATIRIMCI REKLAMLA ANALİZİ AYIRT EDEBİLİYOR MU?

HALKA ARZLARDA SOSYAL MEDYA TANITIMLARI YENİDEN GÜNDEMDE: YATIRIMCI REKLAMLA ANALİZİ AYIRT EDEBİLİYOR MU?

23.08.2026
İntetra Teknoloji (INTET) Hangi Bankalarda Var? Halka Arza Katılım Yöntemi Farklı Olacak

İntetra Teknoloji (INTET) Hangi Bankalarda Var? Halka Arza Katılım Yöntemi Farklı Olacak

22.08.2026
Bakırcı GYO Halka Arzında Hangi Bankalar Var? BKRGY İçin Katılım Listesi Belli Oldu

Bakırcı GYO Halka Arzında Hangi Bankalar Var? BKRGY İçin Katılım Listesi Belli Oldu

22.08.2026
ALVES KABLO’DAN 1,06 MİLYAR TL’LİK FİNANSMAN HAMLESİ

ALVES KABLO’DAN 1,06 MİLYAR TL’LİK FİNANSMAN HAMLESİ

21.08.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

0

İşleme Başlayanlar

51

Başvuru Sürecinde

200

Aktif talep toplama yok, son işleme başlayan şirketler gösteriliyor.

Kapeks Kimya Sanayi AŞ
Kapeks Kimya Sanayi AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ
Türker Vangölü Enerji Yatırım AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ
Teknika Plast Teknik Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ

05.08.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele