Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

Son Dakika! SPK, Borsa İstanbul'daki Açığa Satış Yasağını 24 Nisan'a Kadar Uzattı

SPK, Borsa İstanbul'da açığa satış yasağı ve kredili işlemlerde öz kaynak oranı esnekliğinin 24.04.2026'ya kadar uzatılmasına karar verdi.

Haber Merkezi
15 Nisan 2026
Güncelleme: 15 Nisan 2026
Son Dakika! SPK, Borsa İstanbul'daki Açığa Satış Yasağını 24 Nisan'a Kadar Uzattı
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), piyasalardaki tedbirlerin süresini uzatma kararı aldı. SPK'nın 2026/24 sayılı bülteninde açıklanan karara göre, Borsa İstanbul pay piyasalarında uygulanan açığa satış yasağı ve kredili işlemlerde öz kaynak oranının esnetilmesi uygulamaları 24 Nisan 2026 tarihine kadar devam edecek. SPK Karar Organı'nın 11 Nisan 2026 tarihli ve 24/722 sayılı kararı ile alınan bu tedbir, daha önce 28 Mart 2026 tarihli ve 2026/19 sayılı bültende duyurulan uygulamaların süresinin uzatılması niteliğinde. Bu kapsamda, Borsa İstanbul AŞ pay piyasalarında açığa satış işlemlerinin yasaklanması ve kredili sermaye piyasası işlemlerinin devamı süresince öz kaynak oranının esnetilerek uygulanmasına ilişkin tedbirler 24 Nisan 2026 tarihi seans sonuna kadar geçerli olacak. SPK'nın aldığı bu karar, piyasalarda istikrarın korunması ve yatırımcıların haklarının gözetilmesi amacıyla alınan önlemlerin bir parçası olarak değerlendiriliyor.
Kaynak: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK),

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

10.09.2026
Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

09.09.2026
Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

08.09.2026
Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

08.09.2026
Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

07.09.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

0

İşleme Başlayanlar

54

Başvuru Sürecinde

201

Aktif talep toplama yok, son işleme başlayan şirketler gösteriliyor.

Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ
Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ

07.09.2026 · SPK Onaylı

Bakırcı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Bakırcı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

24.08.2026 · SPK Onaylı

İntetra Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.
İntetra Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.

24.08.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele