Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

Halka Arz Trafiği Yoğun: Dört Şirkette Talep Süreci Başladı!

Borsa İstanbul'da halka arz hareketliliği hız kesmeden devam ediyor. Çitlekçi Mağazacılık'ın talep toplama sürecinde son güne girilirken; Kapeks Kimya, Teknika Plast ve Türker Vangölü Enerji Yatırımları için yatırımcılardan talep alınmaya başlandı. Yoğun geçen bu haftada yatırımcıların gözü aynı anda ilerleyen dört halka arz sürecine çevrildi.

Haber Merkezi
12 Ağustos 2026
Güncelleme: 12 Ağustos 2026

Borsa İstanbul’da halka arz trafiği yaz aylarına rağmen ivme kaybetmiyor. Ağustos ayının ikinci haftası, yatırımcıları eş zamanlı süren dört ayrı halka arz sürecine odaklayan yoğun bir gündeme sahne oluyor. Çitlekçi Mağazacılık için 10-12 Ağustos aralığında yürütülen talep toplama sürecinde son güne girilirken, Kapeks Kimya, Teknika Plast ve Türker Vangölü Enerji Yatırımları için yeni bir maraton başladı.

Yıl başından bu yana 29 şirketin halka arzı tamamlandı ve bu 29 halka arzın toplam büyüklüğü 66,71 milyar TL'ye ulaştı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun kısa süre önce onay verdiği dört yeni şirketle birlikte bu rakamın hızla yukarı çekilmesi bekleniyor. Sektörel çeşitlilik açısından da dikkat çeken haftada perakende, kimya, plastik ve enerji sektörlerinden isimler aynı takvimde buluştu.

Çitlekçi Mağazacılık’ta Talep Toplamada Son Gün!

Tera Yatırım Menkul Değerler liderliğinde yürütülen halka arzda Çitlekçi Mağazacılık, pay başına 73,70 lira sabit fiyatla 10-11-12 Ağustos tarihlerinde talep topluyor; halka arz büyüklüğünün yaklaşık 2 milyar 690 milyon 50 bin lira olarak hedeflendiği ihraçta tamamı sermaye artırımı şeklinde 36 milyon 500 bin lira nominal değerli pay satışa sunuluyor. Halka arz sonrası halka açıklık oranının yüzde 20,28 olarak gerçekleşmesi öngörülüyor. Kuruyemiş perakendeciliğinde faaliyet gösteren şirketin payları, işlem görmeye başladığında Yıldız Pazar’da CITAS koduyla takip edilecek.

İzahname tarihi itibarıyla şirketin 13 ilde toplam 43 şubesi bulunuyor; bu şubeler ağırlıklı olarak perakende satış mağazası olarak faaliyet gösteriyor ve şirketin franchise mağazası bulunmuyor. Kırıkkale’de 45.600 ton işleme kapasiteli ayçekirdeği tesisiyle üretim tarafında da dikey entegrasyon sağlayan yapı, halka arz gelirini kapasite ve mağaza yatırımlarına yönlendirmeyi planlıyor.

Teknika Plast, Kapeks Kimya ve Türker Vangölü Aynı Anda Sahada!

Türker Vangölü Enerji Yatırım, Kapeks Kimya ve Teknika Plast için talep toplama tarihleri 12, 13 ve 14 Ağustos olarak belirlendi. Teknika Plast halka arzında 3 gün süreyle 31 milyon pay için pay başına 85,40 TL fiyatla talep toplanacak; bireysel yatırımcılara eşit dağıtımın uygulanacağı halka arzda 31 milyon payın yüzde 40'ını oluşturan 12 milyon 400 bin pay yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edildi. Yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara ise 7 milyon 750’şer bin pay ayrıldı.

Kimya kanadında ise Kapeks Kimya öne çıkıyor. Kapeks Kimya'nın halka arzı, mevcut 100 milyon TL olan çıkarılmış sermayesinin 125,1 milyon TL'ye yükseltilmesi kapsamında gerçekleştirilecek; şirket 12-13-14 Ağustos 2026 tarihlerinde üç iş günü boyunca 94 TL sabit fiyatla yatırımcılardan talep toplayacak ve halka arzda toplam 25,1 milyon adet pay satışa sunulacak, payların tamamı sermaye artırımı yoluyla ihraç edilirken mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanacak.

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

10.09.2026
Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

09.09.2026
Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

08.09.2026
Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

08.09.2026
Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

07.09.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

1

İşleme Başlayanlar

54

Başvuru Sürecinde

199

Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ
Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ

09.09.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele