Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri

Kategoriler

  • Haber Arşivi
  • Halka Arz
  • Ekonomi
  • Borsa
  • Gündem
  • Dünya
  • Özel Haber

Kurumsal

  • Çerez Politikası
  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımızda
  • Halka Arz Bildirimleri ve İletişim Açık Rıza Metni
  • Halka Arz Nedir?
  • Künye
  • Reklam
  • Yeni Halka Arz Var Mı?

İletişim

  • info@halkaarzgazetesi.com
  • Ankara, Türkiye

© 2026 Halka Arz Gazetesi – Halka Arz, Borsa ve Ekonomi Haberleri. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yayınlanan tüm içeriklerin telif hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

Halka Arz Gazetesi
Resmi İlanlar
Halka Arz TV
Halka Arz TakvimiSon Halka ArzlarTaslak Halka ArzlarHalka Arz PerformanslarıSermaye ArtırımıHisse Performansları
HALKA ARZ

4 Arzın Ortak Noktası: Ortak Satışı!

3.71 Milyar TL Patronlara! 36 Milyar TL’lik Halka Arz Yağmuru! Piyasa Bu Yükü Kaldırabilir mi? Temmuz ayında halka arz takvimi hızlanıyor!

Haber Merkezi
21 Temmuz 2026
Güncelleme: 21 Temmuz 2026
4 Arzın Ortak Noktası: Ortak Satışı!

Onaylanan ve talep toplama sürecine gelen şirketler birlikte değerlendirildiğinde, yatırımcıların karşısına oldukça dikkat çekici bir tablo çıkıyor:

👉 Toplam 11 şirket

👉 Yaklaşık 36 milyar TL halka arz büyüklüğü

Doğan Sipahi bu yayında; büyüklükleri ve yatırımcı ilgisi açısından öne çıkan Masfen Enerji, Metgün Enerji, Kardemir Çelik ve Albayrak Beton halka arzlarını finansal güç, büyüme hikâyesi, değerleme çarpanları ve risk seviyesi bakımından karşılaştırıyor.

Bu dört şirketin toplam halka arz büyüklüğü yaklaşık 13,77 milyar TL’ye ulaşıyor. Bu rakam, Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen halka arzların yaklaşık %38’ini oluşturuyor.

Dikkat çeken bir diğer konu ise bu dört halka arz içerisinde yaklaşık 3,71 milyar TL’lik ortak satışı bulunması. Yani piyasadan çıkacak bu tutar şirketlerin kasasına değil, doğrudan mevcut ortaklara gidecek.

Ancak bu dönemde asıl soru yalnızca “Hangi şirket daha iyi?” değil.

Faizlerin yüksek, yatırımcı iştahının geçmiş dönemlere göre daha sınırlı olduğu bir ortamda piyasa, aynı dönemde yaklaşık 36 milyar TL’lik halka arz yükünü kaldırabilecek mi?

Halka arzların performansında şirketlerin finansal yapısı kadar;

✅ Halka arzların zamanlaması

✅ Piyasa likiditesi

✅ Yatırımcı ilgisinin bölünmesi

✅ Faiz ortamı

✅ Yabancı yatırımcı girişi

belirleyici olabilir.

Siz bu 11 şirket arasından en çok hangi halka arzı beğendiniz? Piyasanın yaklaşık 36 milyar TL’lik bu arz yoğunluğunu kaldırabileceğini düşünüyor musunuz? 

Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

⚠️ Bu içerikte yer alan bilgi ve değerlendirmeler yatırım tavsiyesi değildir.

Haberi Paylaş

İlgili Haberler

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

Motor Aşin Halka Arz İçin Hazırlanıyor: 186,8 Milyon Lot Planlanıyor

10.09.2026
Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

Net Global Halka Arzında Talep Toplama Bugün Başladı

09.09.2026
Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

Hestaş Madencilik Halka Arz Yolunda: Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı Planı

08.09.2026
Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

Halka Arz İçin Yeni Şirket SPK Sürecinde: Hestaş Madencilik Hazırlanıyor

08.09.2026
Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

Net Global 9-10-11 Eylül’de Talep Toplayacak

07.09.2026
Embay 300

Halka Arz Takvimi

Güncel talep toplama ve süreç takibi

Talep Toplama

0

İşleme Başlayanlar

54

Başvuru Sürecinde

201

Aktif talep toplama yok, son işleme başlayan şirketler gösteriliyor.

Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ
Net Global Endüstriyel Yatırımlar AŞ

07.09.2026 · SPK Onaylı

Bakırcı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Bakırcı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

24.08.2026 · SPK Onaylı

İntetra Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.
İntetra Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.

24.08.2026 · SPK Onaylı

Takvimi Detaylı İncele